دانلود افزونه‌ی TauDEM

امروز تصادفاً با افزونه‌ی TauDEM برخورد کردم. این افزونه برای آرک‌مپ ۱۰ (ArcMap) و بالاتر می‌باشد که توانایی استخراج بسیاری از پارامترهای هیدرولوژیکی از DEM (مدل رقومی ارتفاع) را دارد. نصب و کار کردن با آن بسیار راحت است و به نظرم می‌تواند مفید باشد. برای دانلود و توضیحات بیشتر می‌توانید به صفحه‌ی آن مراجعه کنید.

سایت soils.ir به زودی آنلاین می‌شود

سایت soils.ir به زودی آنلاین می‌شود. دامنه و هاست لازم را برای این سایت تهیه کرده‌ام و اکنون نیز در حال تهیه‌ی محتوا برای این سایت هستم. محور اصلی سایت علوم خاک بوده، لذا از کسانی که خواهان همکاری با بنده در زمنیه‌ی تهیه‌ی محتوا هستند می‌توانند از طریق فرم تماس با ما و یا ایمیل [email protected] با بنده تماس بگیرند. بر اساس برنامه‌ام زمان آفلاین شدن سایت علوم خاک پایان سال ۹۷ خواهد بود. خبر راه‌اندازی این سایت را از طریق این سایت اطلاع خواهم داد. ممنون

دانلود نرم افزار Hydrus به همراه فایل‌های راهنما


Hydrus_1D مدلی با پایه ویندوز و پیشرفته می‌باشد که در ارتباط با آنالیز انتقال یک بعدی آب، املاح و گرما و همچنین جذب ریشه‌ای در محیط‌های متخلخل است. این مدل توسط سیمیونک و همکاران در آزمایشگاه شوری خاک آمریکا بسط داده شده است. در ادامه لینک دانلود مستقیم این نرم‌افزار به همراه تعداد زیادی مثال و فایل راهنما را قرار داده‌ام. به کمک این مثال‌ها می‌توانید به راحتی پروژه‌ی خود را اجرا کنید. شاد و پیروز باشید.

 دانلود مستقیم نرم‌افزار Hydrus_1D (حجم : 29 مگابایت)

دانلود فایل‌های راهنما + مثال Hydrus_1D (حجم :‌ 21 مگابایت)

معرفی مدل AnnAGNPS


AnnAGNPS یک مدل شبیه‌سازی توزیعی با پایه نیمه فیزیکی است که توسط سرویس تحقیقات کشاورزی و خدمات حفاظت از منابع طبیعی وزارت کشاورزی آمریکا (USDA-ARS و USDA-NRCS) توسعه داده شده است. این مدل شبیه ساز پیوسته بوده و در واقع نسخه‌ی اصلاح شده مدل تک رخداد AGNPS است. در سال 1998 اولین نسخه مدل AnnAGNPS برای ارزیابی آلودگی غیر نقطه‌ای حوضه‌های کشاورزی با مساحت‌های مختلف و تا حد 300 هزار هکتار منتشر شده است. ورودی‌های مورد نیاز این مدل بیش از 400 پارامتر است که در 34 دسته وارد مدل می‌شوند. داده‌‌های اقلیمی روزانه، پارامترهای فیزیکی حوضه و خصوصیات کاربری اراضی/ پوشش زمین برای شبیه سازی در این مدل لازم است (15 و 13). Continue reading “معرفی مدل AnnAGNPS”

دانلود کتاب Terrain Analysis

از کتاب Terrain Analysis: Principles and Applications بسیار استفاده می‌کنم. این کتاب در ارتباط با استفاده از GIS در تجزیه و تحلیل زمین (ژئومورفومتری) است و یکی از بهترین‌ها در این زمینه می‌باشد. در ادامه لینک مستقیم دانلود این کتاب را قرار داده‌ام. به زودی سایت را با فایل‌های بیشتری به روز خواهم کرد.

Terrain Analysis: Principles and Applications
John P. Wilson (Editor), John C. Gallant (Editor)
520 pages
August 2000
Size : 50 mb

دانلود کتاب با لینک مستقیم