باتری لب تاپ لنوو Z510

به نظرم لب تاپ لنوو Z510 نسبت به قیمت و مشخصات‌اش یکی از بهترین لب تاپ‌های زمان خود هست و شاید هم بهتر است بگوییم بود. این مدل لب تاپ دیگر ساخته نمی‌شود و از رده خارج شده است.

در زمان ۵ سالی که این لب تاپ را دارم غیر از باتری مشکلی نداشت. باتری لب تاپ Z510 داخلی است که یکی از مزیت‌های آن شمرده می‌‌شود اما برای من مشکلات زیادی به همراه داشت. حوالی سال ۹۳ به یکباره باتری لب تاپ دیگر شارژ نمی‌شد () و بدون آداپتور دیگر روشن و کار نمی‌کرد. به این دلیل مجبور بودم همیشه همراه لب‌تاپ آداپتور را داشته باشم.

خیلی‌ها می‌گفتند که به دلیل استفاده غیر صحیح و زیاد این مشکل پیش آمده است اما می‌دانستم این طور نبود. سراغ تعمیراتی‌ها در شهر اهواز رفتم، همه می‌گفتند باید باتری عوض شود. این را بگویم باتری Z510 گران است (بود) و به این دلیل تصمیم به عدم تعویض آن برای مدتی گرفتم.

بارها و بارها در اینترنت سرچ کردم تا شاید راه حلی برای مشکل باتری بیایم که بالاخره در سال ۹۴ این راه حل را یافتم. یک برنامه ۲ مگی توانست مشکل را درست کند. 🙂 این برنامه را از سایت رسمی لنوو دانلود کردم .

DOWNLOAD/Firmware Update Utility

دلیلی که الان که این پست را می نویسم این است که متاسفانه بار دیگر باتری لب تاپ دچار مشکل شده است اما نه مثل قبل. در این دفعه گویا باتری تنها از کالیبره افتاده است که در تلاش برای تنظیم دوباره آن هستم 🙁

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *